رَوِش های جلوگیری از کپک زدن رب در یخچال

رَوِش های جلوگیری از کپک زدن رب در یخچال

نگهداری و روش های جلوگیری از کپک زدن رب در یخچال

یکی از مواد غذایی که طور مرتب در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد رب گوجه فرنگی است. اما یکی از مشکلات مهمی که اکثر افراد خانه دار با آن مواجه اند، کپک زدن رب است. در این مطلب روش دات نت سعی دارد شما را با روش های جلوگیری از کپک زدن رب در یخچال آشنا کند. پس با ما همراه باشید.

کپک چیست؟

کپک نوعی قارچ است که در ساختارهای کرک گونه و چندسلولی شکل می گیرد.

زمانی که کپک بر روی غذا رشد می کند، معمولا با چشم قابل رویت است و در اغلب موارد ظاهر غذا را نیز تغییر می دهد.

هاگ هایی که در کپک تولید می شوند باعث تغییر رنگ آن می شود که معمولا سبز، سفید، سیاه و یا خاکستری است. غذای کپک زده مزه تقریبا خاصی دارد، تا حدی شبیه خاک مرطوب، همچنین بویی شبیه به قارچ تولید می کند.

حتی اگر شما کپک را تنها بر روی سطح غذا مشاهده کنید، ممکن است ریشه های آن تا عمق بیشتری نفوذ کرده باشند.
معمولا کپک ها برای رشد به محل های مرطوب نیاز دارند.

دلیل کپک زدن رب گوجه فرنگی چیست؟

کپک می تواند تقریبا بر روی تمام مواد غذایی رشد کند، اما بعضی از مواد غذایی برای رشد کپک نسبت به بقیه مستعدتر هستند یکی از این مواد رب گوجه فرنگی است.

غذاهای نرم محیط به شدت مرطوبی دارند که کپک می تواند به سرعت در عمق آن نفوذ کند. رب گوجه فرنگی به دلیل داشتن بافت نرم و رطوبت بالا به سرعت دچار کپک زدگی می شود.

آیا می توان از رب کپک زده استفاده کرد؟

خیر. بسیاری از افراد در صورت کپک زدن رب فقط با قاشق روی رب و قسمت کپک زده را جدا می کنند و باقی رب را مصرف می کنند اما باید بدانید سم هایی که به وسیله کپک زدن در رب تولید می شود در لایه های پایینی نفوذ می کند و اسپور (هاگ) قارچ ها که با چشم قابل دیدن نیستند نیز وارد لایه های پایینی می شود.

چند روش برای پیشگیری از کپک زدن رب در خانه

برای جلوگیری از کپک زدن رب گوجه فرنگی لازم است قوطی های کوچک آن را خریداری نمایید.

قوطی رب را قبل از باز کردن بجوشانید تا میزان آلودگی سطح قوطی کمتر شود.

اگر رب گوجه فرنگی را به مقدار زیاد تهیه کردید ،آن را داخل ظرف های کوچک بریزید و سپس پوششی مناسبی روی آن قرار دهید تا قارچ ها نتوانند روی سطح رب رشد کنند.

برای جلوگیری از کپک زدن رب گوجه فرنگی مقداری روغن روی سطح رب بریزید. این کار باعث می‌شود اکسیژن‌رسانی متوقف شود و کپک ایجاد نشود. هنگام استفاده از رب، لایه روغن را کمی کنار بزنید و با قاشق خشک، مقداری از رب را از محدوده بدون روغن بردارید. این کار را از ابتدای باز کردن قوطی هم می‌توانید انجام دهید.

حتما از قاشق تمیز و خشک برای هر بار برداشتن رب استفاده کنید.

قرار دادن رب های بسته بندی شده درنایلون و قرار دادن آن ها در فریزر علاوه بر جلوگیری از کپک زدن رب مصرف آن را نیز آسان می کند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
مدیر رَوِش وب‌سایت
اگه شما هم تو این زمینه تجربه یا نظری دارین خوشحال میشیم با ما در میون بزارین :)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.