روش ساده و آسان برای پاک کردن لاک ژل (ژلیش) در خانه

روش ساده و آسان برای پاک کردن لاک ژل (ژلیش) در خانه

روش پاک کردن لاک ژل از روی ناخن

این روزها لاک ژل جزء یکی از محبوب‌ترین،ماندگارین و کم خطرترین روش‌های زیبایی ناخن است که نسبت به کاشت ناخن و همچنین لاک های معمولی ترجیح داده می‌شوند. اما پاک کردن ژلیش کار سختی است و اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث خشکی و شکننده شدن ناخن ها شود.با این وجود خودتان هم می توانید در خانه آن را را انجام دهید. با ما همراه شوید تا روشی ساده و آسان را برای پاک کردن لاک ژل (ژلیش) در خانه به شما آموزش دهیم.

لاک ژل (ژلیش) چیست؟

لاک های ژلیش (ژله ای) با لاک های معمولی کمی تفاوت دارند، در واقع این نوع لاک ها همان لاک کلاسیک هستند که با ژل اکریلیک مخلوط شده و به خاطر ماندگاری طولانی که دارند بسیار پرطرفدار اند .

این نوع لاک ها به سادگی پاک نمیشوند و ترک نمیخورند، لاک های ژلیش برای خانم هایی مناسب است که میخواهند همیشه لاک داشته باشند و لاک ناخن هایشان به این زودی پاک نشود.

این نوع لاک بعد از گذاشته شدن روی ناخن باید با اشعه یو وی  خشک می شوند.  این روش از کم‌خطرترین روش‌های کاشت ناخن به شمار می‌رود که نسبت به روش‌های دیگر که در آن‌ها از چسب استفاده می‌شود آسیب کمتری به ناخن وارد می‌کنند.

نکته‌ای که در مورد لاک های ژلیش وجود دارد، این است که به سادگی پاک نمی‌شوند.برای پاک کردن آن باید به سالن های مخصوص مراجعه کنید که این مسئله کمی دشوار می‌شود. گاهی حتماً زمان کافی برای رفتن به سالن‌های زیبایی را ندارید و ترجیح می‌دهید این کار به سرعت به انجام برسد.

وسایل مورد نیاز برای پاک کردن لاک ژل

 • استون
 • پنبه
 • فویل آلومینیوم
 • سوهان ناخن
 • کرم مرطوب کننده
 • بافر ناخن

مراحل پاک کردن لاک ژل از روی ناخن

در ابتدا لازم است روی ناخن را به آرامی سوهان بکشید تا لاک ژل کمی سست شود و کار پاک کردن آن آسان تر شود. این کار لایه تاپ کت روی لاک را خراشانده و باعث می شود استون بهتر به سطح زیرین ناخن نفوذ کند.

 پاک کردن لاک ژل

بعد از آنکه این مرحله را انجام دادید، حتماً دستان خود را بشویید تا ذرات جدا شده شسته شوند.

سپس استون را درون یک کاسه بریزیرد و پدهای پنبه ای را درون آن خیس کنید، سپس پد پنبه ای را که با استون به طور کامل خیس شده است را روی ناخن قرار دهید.

پاک کردن لاک ژل

در این مرحله باید ناخن را با فویل آلومینیومی بپوشانید تا پد پنبه ای کاملا روی ناخن بماند. این کار باعث گرم شدن ناخن ها می شود و کمک می کند تا لاک ژل راحت تر از روی ناخن ها پاک شود بسته به نوع لاک تان به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید.

پاک کردن لاک ژل

سپس فویل را از روی ناخن کنار  بکشید. اگر لاک همچنان روی ناخن باقی مانده بود بگذارید مدت زمان بیشتری روی ناخن هایتان باقی بماند.

بعد از اینکه تمام فویل ها را از روی ناخن کنار کشیدید باید لاک ناخن را از روی ناخن ها جدا کنید.

بعد از اینکه لاک ژل را از روی ناخن جدا کردید بهتر است دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید و سپس با حوله خشک کنید.

اگر قسمت هایی از لاک ژل روی ناخن تان باقی مانده بود روی سطح ناخن تان را بافر بکشید.  دوباره دستهای خود را بشویید تا به خوبی تمیز شوند و در آخر دست ها و ناخن های خود را با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید.

 پاک کردن لاک ژل

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
مدیر رَوِش وب‌سایت
اگه شما هم تو این زمینه تجربه یا نظری دارین خوشحال میشیم با ما در میون بزارین :)

یک نظر

 • امیر گفت:

  جالب بود👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.